UCHAZEČI

 

Ateliér se schází každou středu. Budeme rádi, pokud nás před přijímačkami navštívíte. Napište nám na e-mail ahoj@aarf.cz a přineste si výběr svých prací ke konzultaci.

Přijímací řízení probíhá ve dvou kolech a tedy i ve dvou dnech.

V prvním kole předkládá uchazeč své portfolio. Doporučujeme si připravit tři soubory o přibližně pěti fotografiích. Důležitá je kvalita, nikoli kvantita. Portfolio může obsahovat i plakáty, grafiku, kresby, knihy a další tvorbu. Každá práce musí být na zadní straně označena jménem a názvem ateliéru:

Josef Sudek
„Okno mého ateliéru”
AARF

Portfolio se zparvidla odevzdává v našem ateliéru ve třetím patře fakulty. Všechny informace kde, kdy a kam obsahuje pozvánka k přijímacímu řízení. Portfolio požadujeme skutečné, nikoli digitální. Ta by měla být doručena všem, kteří si včas podali přihlášku. Čekání na výsledky prvního kola je možné využít k seznámení s ostatními uchazeči.

 

Druhé kolo má narozdíl od prvního několik částí a vyžaduje aktivitu na půdě školy.

Umělecko–historický test
Obsahuje průřez dějin umění a několik otázek se zaměřením na fotografii a média. Vzorové testy jsou k nalezení na stránkách fakulty.

Fotografický úkol
Většinou je třeba vytvořit zátiší na zadané téma. K dispozici jsou rekvizity pro vytvoření zátiší, světla, fotoaparát a stativ. Je možné použít aparát vlastní, nicméně zde netestujeme schopnost ovládat přístroj, nýbrž imaginaci a schopnost interpretace vytvořené fotografie.

Grafický úkol
Vytvoření barevné kompozice pomocí nůžek, lepidla a barevných papírů. Zde je základem úspěchu správné pochopení zadání a pomoci mohou i vlastní nůžky a lepidlo. Následuje úkol z oblasti grafického designu. Většinou se jedná o hrubý návrh plakátu.

Pohovor
Poslední a nejnáročnější část příjmacích zkoušek. Může se stát, že budete chvíli čekat, než na vás dojde řada. Potom následuje osobní rozhovor s vedením atelieru. Budete se bavit o tom, co od AARF očekáváte a proč u nás chcete studovat, také podrobně rozeberete obsah portfolia a práce z druhého kola.

Výsledky přijímacího řízení vyhlásí porota na konci dne. Hlavní je si trochu věřit, nebýt nervózní a mít dobrou náladu. Oficiální podklady k přijímacímu řízení naleznete na stránkách fakulty.